מרכזיה בענן – מרכזיה וירטואלית מתקדמת לעסק

מהי טלפוניה בענן?

מחשוב ענן משתמש בשרתים מרוחקים המתארחים בפלטפורמות מבוססות אינטרנט כדי לאחסן ולנהל מידע בסביבה מקוונת. הענן מציע יתרונות רבים בהשוואה למשאבים מקומיים מסורתיים. מאפיינים אלו מאפשרים לעסקים להסתמך על טכנולוגיית ענן מבלי לדאוג לאתגרים או מגבלות תשתית ה-IT שלהם. טלפוניה בענן היא שירות תקשורת מתקדם הפועל על מודל מחשוב ענן. ספקי טלפוניה בענן מציעים מערכות טלפון שבהן כל הציוד, התוכנה וחיבורי הרשת ממוקמים מרחוק מהמקום שבו חברה מנהלת את עסקיה. כך, חברות יכולות לחסוך כסף על שטח, צריכת חשמל, עלויות התקנה ודמי תחזוקה.

 

שיחות בענן מאפשרות לך לקבל שיחות טלפון מהטלפונים העסקיים שלך ומכל מכשיר המחובר לאינטרנט כגון מחשבים, טאבלטים וסמארטפונים, מכל מקום בעולם עם חיבור לאינטרנט.

 

שירותים מבוססי ענן הופכים פופולריים יותר ויותר בקרב צרכנים ועסקים בשל יכולתם לספק חיסכון בעלויות, מדרגיות, אמינות, גמישות וקלות שימוש.

 

איך עובדת טלפוניה בענן?

טלפוניה בענן פועלת באמצעות VoIP, שהם ראשי תיבות של Voice over Internet Protocol. סוג זה של מערכת טלפון בענן פועל בדיוק כמו טלפונים קוויים מסורתיים, אך במקום זאת, הקול שלך נשלח דרך האינטרנט כמנות נתונים. טכנולוגיית ה-VoIP ממירה אותות קוליים למנות נתונים דיגיטליים לשידור דרך האינטרנט; לאחר מכן, הוא ממיר אותם בחזרה לצורה אנלוגית ביעד כדי שניתן יהיה לשמוע אותם.


Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *